Történelem-2021

Hamvasos diákok sikere a megyei történelemversenyen

2021. december 2-án zajlott a Széchenyi István (1791-1860) és a reformkor emlékezete Megyei Történelemverseny döntője a tatabányai Árpád Gimnáziumban. A hagyományos megmérettetés minden tanévben valamely aktuális történelmi eseményhez, személyhez, évfordulóhoz kapcsolódik. A háromfordulós verseny komoly felkészülést, tárgyi tudást, szakirodalmi tájékozottságot követel meg a háromfős csapatoktól. Az első két forduló írásbeli feladatainak megoldása során legjobban teljesítő hat csapat juthat aztán a megyei döntőbe.

A Hamvas Béla Gimnáziumot idén az „Időutazók” képviselhették, bár a járványhelyzet miatt csupán ketten lehettek jelen a versenyen, ahol színvonalas, érdekes, játékos feladatok megoldásával bizonyíthatták felkészültségüket, talpraesettségüket.

A verseny során többek között villámkérdésekre kellett válaszolniuk, be kellett mutatniuk Széchenyi utazásait, bizonyíthatták jó memóriájukat, filmrészletekhez kapcsolódó feladatokat oldottak meg.

A gimnáziumunkat képviselő Csizi Martin és Nagy Bence 12. A osztályos tanulók alkotta csapat remek teljesítményt nyújtva a 2. helyet szerezte meg, maga mögé utasítva több háromfős gárdát is. Sikerükhöz szeretettel gratulálunk!

ToriVerseny2021XII2