Cirkusz - Fizika

Cirkuszi délután rendhagyó fizikaórával

Cirkusz1

November 16-án a kilencedikes évfolyam meglátogatta a Budapesten lévő Fővárosi Nagycirkuszt.

A "Melyiket a kilenc közül?" című műsor a csábításról és a tisztességről, a hódolattal és szorgalommal elérhető boldogságról – a nagy sorscsapások között is mindent legyőző összetartásról szólt. Hogy belső értékeink minden egyes körülmények között többet érnek, mint a pénz, a hatalom.

Cirkusz2

Az előadás telis-tele volt káprázatos táncokkal, akrobatikus feladatokkal, ami egyrészt rémisztő, viszont nagyon csodálható műsor volt. Színes fények, sokféle tánc és káprázatos attrakciók a színpadon, s a szereplők elszórakoztatták sok-sok merész mutatványukkal a közönséget.

Cirkusz3

A műsor végezetével a rendhagyó fizika órán egyes akrobatikus feladatokat megszemlélhettük közelebbről, a fizika szempontjából. Megtudhattuk, hogy az éppen mutatványt végző ember mit lát közben és milyen erő kell hozzá, mit érez. Gravitáció, súrlódás és erőhatások. Mindezt Gerő Péter tanár úr, tananyagszerző, egyetemei docens, a felnőttkori tanulás szakértője adta elő.

Cirkusz4

Deáki Petra 9.b osztályos tanuló