Takács Tímea emlékére

Búcsúzik a Hamvas Béla Gimnázium Takács Tímea tanárnőtől

Takács Tímea

„Kondul a harang, dolgozik a harangozó,
sokszor kongatta már, most kicsit elérzékenyül.
Barátot veszített, ő az első búcsúzó,
könnyeit visszatartja, szíve majd megfeszül.
Zúg a harang, zúg, a szomszéd falu is hallja.”

(Marton Paul)

2023.12.12-én, 51 éves korában örökre elhagyta a katedrát Takács Tímea tanárnő. Ugyanis a Kölcsey Ferenc Művelődési Központ és Könyvtár igazgatója hosszú éveken át tanított ének-zenét a Hamvas Béla Gimnáziumban. Eleinte teljes állásban, majd később, mint óraadó is részt vett mindennapjainkban.

Szép sikereket ért el a gimnázium énekkarával, mint karvezető. Az invitálására a tanári kar tagjai is alkalmi dalárdát alkottak egy-egy ünnepségen. Nagy siker volt az Apáca show egyik dala.

Könyvtárosként szívügye volt az iskolai könyvtár tematikus rendszerezése, bővítése, aktív működtetése. A gimnáziumi könyvtár életéhez hozzátartozott az iskolai hagyományok ápolása, az ünnepségek, városi rendezvények szervezése, a külföldi kapcsolatok elmélyítése. A Rákóczi Szövetség segítségével így juthattak el az oroszlányi diákok a nemzeti ünnepségeken Szlovákiába, Romániába, de még Ausztriába is.

Hatására a zenét szerető, művelő diákok sora került ki a gimnázium falai közül, sokan még érettségi tantárgyként is szívesen választották az ének- zenét. A ballagás tisztán felcsengő dallamai az ő munkáját dicsérték évről, évre.

Mindig büszke volt arra, hogy ott dolgozott, ahol érettségi vizsgát szerzett. Kollégái nagyra becsülték szakmai, pedagógiai munkáját. Mindig támogatta az iskola fejlesztését, segítette az alma mater biztos jövőjének alakulását.

„Szólni nem tudunk, csak nézünk s hallgatunk,
Mióta itt hagytál minket, szomorúak vagyunk.
Te, aki mindig önfeledten mosolyogtál,
Magad után nagy űrt hagytál,
Kavarognak bennük a gondolatok s az emlékek,
Feltörnek bennünk az eltöltött napok s évek,
Oly rossz most nekünk, mert nem láthatunk téged.”

(Toldi Gábor)

Fájó szívvel búcsúznak Takács Tímeától a Hamvas Béla Gimnázium dolgozói, diákjai.

„Nem múlnak ők el, kik szívünkben élnek,
Hiába szállnak, álmok, évek.”

(Juhász Gyula)

Oroszlány, 2023. 12. 14.