2010-12-11-Szalagavató

2010. december 11-én délután hat órakor kezdődött a Lengyel József Gimnázium és Szakközépiskola hagyományos Szalagavató ünnepsége.

[J.A.] [LeJó] [12.a] [13.b] [12.c] [12.d] [12.e]

Szülők, rokonok, ismerősök és a tanári kar megjelent tagjai mellett megtisztelte jelenlétével iskolánkat Takács Károly polgármester, Papp Péter alpolgármester és több civil szervezet is.

A végzősök bevonulása és a Himnusz eléneklése után Lázár Mózes tolmácsolta a megyei közgyűlés elnökének üdvözletét, majd beszédet mondott Takács Károly polgármester is. Ezután Dr. Radványiné Varga Andrea igazgató köszöntötte a megjelenteket.

A 11. évfolyam képviseletében Kulcsár Alice szavalt el egy verset, majd következett a szalagtűzés. A 12.A osztálynak Horváthné Schein Éva, a 13.B osztálynak Kisné Varga Gabriella, a 12.C osztálynak Eichardt János, a 12.D osztálynak Póczos Tamás, a 12.E osztálynak Pózner Gábor osztályfőnök tűzte fel a szalagot. A diákok képviselői osztályfőnökeiket és az igazgatónőt egy-egy szalaggal tisztelték meg.

Az ünnepség hivatalos része a Szózat hangjaival zárult.

Sáhó Györgyi (9.a), Konkoly Lili (5.a) és Deli Tímea (11.c) műsorát láthatta a közönség, amíg a diákok felkészültek az erre az alkalomra betanult táncaikra.

A műsor a következő volt:

1. Angolkeringő - 12.A (Koreográfus: Geisztné Gogolák Éva)

2. Latin egyveleg - 12.D (Koreográfus: Zajácz Edina)

3. Enya zenéjére táncol a 12.E (Koreográfus: Csáky Mária)

4. Hatvanas évek tánca - 12.C (Koreográfus: Geisztné Gogolák Éva)

5. Görög népi tánc - 13.B  (Koreográfus: Csáky Mária)

6. Keringő - Előadják végzős osztályok tagjai  (Koreográfus: Zajácz Edina)

7. Indiai tánc - 12.E (Koreográfus: Csáky Mária)

8. 6/8-os páros "Tanár uras” tánc - Előadják: Póczos Tamás tanár úr és a végzősök (Koreográfus: Zajácz Edina)

A táncok után az osztályok képviselői megköszönték Csáky Mária, Geisztné Gogolák Éva és Zajácz Edina munkáját.

Az ünnepség végzőseink és szüleik nyitótáncával folytatódott, majd rövid szünet következett. Ezalatt a terem kiürült, és a szervező osztályok átrendezték az éjszakába nyúló bálra.

Cool