SZALAGAVATÓ-2009

A Lengyel József Gimnázium és Szakközépiskola hagyományos szalagavató bálja 2009. január 24-én este hat óra után a Himnusz hangjaival vette kezdetét.

Az alábbi linkekre kattintva néhány kép látható a főpróbáról, illetve a szalagavatóról.

[2009. JANUÁR 23. - FŐPRÓBA]

2009. JANUÁR 24. - SZALAGAVATÓ
[12.A OSZTÁLY KÉPEI]
[13.B OSZTÁLY KÉPEI]
[12.C OSZTÁLY KÉPEI]
[12.D OSZTÁLY KÉPEI]

Az ünnepségen megjelent Rajnai Gábor polgármester, valamint a városi képviselőtestület több tagja is. A diákok rokonai, barátai zsúfolásig megtöltötték a gimnázium dísztermét.

Takács Tímea tanárnő konferálását követően az iskola igazgatója dr. Radványiné Varga Andrea ünnepi beszédben köszöntötte a végzős diákokat. A beszéd után Gál Gabriella, 11. A osztályos tanuló szavalta el Juhász Gyula: Himnusz az emberhez című versét.

Ezután a 12.A osztálynak Majorovitsné Mózes Irén Gertrúd, a 13.B osztálynak Jankyné Nagy Ágnes, a 12.C osztálynak Huma János, a 12.D osztálynak Tőkés Sándor osztályfőnök tűzte fel a szalagot. Az osztályok képviselői tiszteletük jeléül osztályfőnökeiknek és az igazgatónőnek tűzték fel a szalagot.

Az ünnepség hivatalos részét a Szózat zárta le. A végzősök kivonulása után (amíg a különféle táncokhoz átöltöztek a diákok) a FLAME musical csoport tagjai énekeltek.

A közönség a következő műsorszámokat láthatta:
1. 13. B: Keringő Enya és Roxette zenéjére
2. 12. A: Halilalié-Rocki Kodre Réka és Skobrák György koreográfiája alapján
3. 13. B: Báli tánc ”A Szépség és a Szörnyeteg” zenéjére
4. 12. C: Tarantella - nápolyi népi tánc
5. 12. D: 3/4-es ütemű, forogva járt páros tánc
6. 12. C: Nagyidai cigányok tánca
7. 13. B: Mexikói esküvő-Ricky Martin zenéjére
8. 12. A: Bécsi keringő

Az utolsó tánc után minden végzős újra bevonult a terembe. Köszönetet mondtak a táncokat betanítóknak: Csáky Máriának, Cseh Erzsébetnek és Varga Józsefnek.

A végzős diákok ezután egy-egy szál virággal köszöntötték szüleiket, majd a tanulók és szüleik nyitótáncával folytatódott az ünnepség. A nyitótánc befejezése után a termet átrendezték és kezdetét vette a hajnalig tartó bál, ahol a FLEPP zenekar gondoskodott a jó hangulatról.

Megjegyzés: A rendezvényről a Városi Televízió munkatársai és a gimnázium tanárai videofelvételt készítenek, melyet az utómunkálatok befejezését követően térítésmentesen bocsátunk minden végzős tanuló rendelkezésére.     (OTV ARCHÍVUM)