2011-Tanévnyitó

2011. szeptember 1. - Oroszlány Város Gimnáziuma és Szakképző Iskolája az összevonást követően első alkalommal rendezett kettős tanévnyitót szeptember elsején. Nyolc órától a gimnáziumban, tíz órától az Eötvös Loránd telephely színháztermében.

Takács Tímea tanárnő köszöntötte a megjelenteket, majd a Himnusz hangjaival kezdetét vette az ünnepség. Ezután Erdei Viktória 10.B osztályos tanuló szavalta el Majtényi Erik - Iskolanyitáskor című versét.

A vers után dr. Radványiné Varga Andrea igazgató asszony beszéde következett. Praktikus információk közlésén túl említést tett a két iskola összevonásával előállt helyzetről és mindenkit megnyugtatott, hogy vállalt feladatát a régi/új iskola teljesíti - feltéve, ha a diákok is partnerek lesznek ebben.

A beszéd után részlet következett Pilinszky János - Veni Sancte című művéből, melyet Gott Dániel 10.B osztályos tanuló mondott el.

Hagyományainkhoz híven az igazgatónő és a bejövő osztályok osztályfőnökei köszöntötték az iskola új tanulóit. Minden új diák neve elhangzott Körös Krisztina tolmácsolásában, és egy szál virágot is kapott az igazgatótól - valamint egy emléklapot az osztályfőnökétől. (A virágok és az emléklapok átadásánál Major Krisztián segédkezett.)

Képgaléria: [Tanévnyitó1] [5.a] [9.b] [9.c] [9.d] [Ünnepség1 vége] [Tanévnyitó2]

A tanévnyitó ünnepség a Szózat hangjaival zárult. (A gimnáziumi ünnepséget Jankyné Nagy Ágnes tanárnő és osztálya szervezte.) A diákok ezután az osztálytermeikbe mentek és három osztályfőnöki órával kezdetét vette a 2011-2011-es tanév.

Tíz órakor az Eötvös Loránd telephelyen dr. Radványiné Varga Andrea igazgató és Gruber György igazgatóhelyettes köszöntötte a megjelenteket. A rövid ünnepségen az igazgató bemutatta az új és régi tanárokat, valamint hasznos tanácsokat adott az új tanévre vonatkozóan.

Minden tanárunknak, oktatónknak és diákunknak sikeres tanévet kívánunk!

1.

2.