2011-Láthatatlan Kiállítás

2011. november 11-én, pénteken egy busznyi diák és tanár „látogatta” meg a Láthatatlan Kiállítást Budapesten a Népligetben.

A rendkívül érdekes és mindenki számára tanulságokat rejtő „kiállítás” lényege a teljes sötétségben tett egyórás séta különböző szimulált helyszíneket (például: udvar, nagyváros, stb.) bejárva.

Eközben tapasztalhattuk, hogy milyen nehéz a közlekedés és az eligazodás a vakok és gyengénlátók számára. A séta közben érdekességeket hallhattunk (vak) vezetőnktől, aki minden kérdésre készséggel válaszolt.

A saját „bőrünkön” tapasztalt élmények után talán egy kicsit mindannyian máshogy közelítünk a valamely fogyatékossággal élő társainkhoz. A kirándulást Czeti Antónia, Horváthné Schein Éva és Kisné Varga Gabriella tanárnők szervezték, s azon főként a 9. b osztály tanulói vettek részt.