2012-Népdal

REGIONÁLIS NÉPDALTALÁLKOZÓ

2012. április 21. - Regionális népdaléneklési találkozónak adott helyet szombaton Oroszlány Város Gimnáziuma és Szakképző Iskolája a KÖRPI és Saltzer Géza szaktanácsadó szervezésében. 15 szólóénekes, öt énekegyüttes és négy nemzetiségi énekes csoport fogadta el a meghívást a találkozóra.

Közel 60 éneklő diák, kísérőkkel együtt 100 vendég töltötte népdalokkal a szombat délelőttöt szűkebb környezetünkből (Oroszlány, Környe, Tata, Tatabánya iskoláiból) és a régió távolabbi településeiről (Tát, Tardos, Székesfehérvár és Sárbogárd).

Iskolánkat öt tanuló képviselte igen színvonalasan: Gál Anna (5.a), Király Viktória (7.a), SztruhárSzilvia Kíra (7.a), Vörös Evelin (8.a) és Boldizsár Tamás (9.b).

A reggeli regisztráció után először a szólisták mutatták be tudásukat és kedvenc népdalaikat a gimnázium nagytermében, majd rövid szünet után az énekegyüttesek és a nemzetiségi csoportok szórakoztatták a közönséget.

Saltzer Géza szaktanácsadó értékelő szavai után egy kis közös éneklés következett, majd a vendégek nagy része meglátogatta a majki műemlékegyüttest, ahol a kitűnő idegenvezetés után búcsúzóul a templomtorony előtt énekelt közösen néhány népdalt a lelkes népzeneszerető kis csapat.

Ebben a hónapban:Ebben a hónapban:2089