2013-12-04-Német Mikulásváró verseny

Mikulásváró verseny az oroszlányi gimnáziumban

2013. december 4-én ismét vidám gyermekzsivajjal telt meg a Hamvas Béla Gimnázium és Szakképző Iskola rajzterme. Oroszlány város és a környék 5-8. osztályos tanulói a német nyelvi munkaközösség hívására újra eljöttek a már hagyományos Mikulásváró német nyelvi versenyre. [Galéria]

Dr. Radványiné Varga Andrea igazgatónő köszöntő szavai után kilenc csapat mérte össze tudását a téli ünnepkör témájában. A kisdiákok minden érzékszervüket próbára tehették, hiszen a sok feladat között volt dalfelismerés, téli édességek ízlelése, de a télhez kapcsolódó tárgyak kitapintása és a képfelismerés és puzzle is jó kis mókának bizonyult.

A verseny mindvégig családias, jó hangulatban zajlott, amelyhez a süti és a tea is hozzájárult. A verseny végén minden csapat magával vihetett az oklevelek és az emléklapok mellett egy kis meglepetést, melyet az eredményhirdetéskor vehettek át a versenyzők. A versenyen a következő eredmények születtek:

5-6. osztályos kategória:

1. helyezett csapat: Engel und die zwei Teufel (Bokod – Kecskéd – Szákszend Móra Ferenc Általános Iskola Kecskédi Általános Iskolája) (Felkészítő tanárok: Handl Bernadett, Fischer Zsófia)

2. helyezett csapat: Rosinen (Hunyadi Mátyás Általános Iskola, Oroszlány) (Felkészítő tanár: Erdélyi Péterné)

7-8. osztályos kategória:

1. helyezett csapat: Nikolausmütze (Hamvas Béla Gimnázium és Szakképző Iskola, Oroszlány) (Felkészítő tanár: Bán Ildikó)

2. helyezett csapat: Lebkuchen (Tatabányai Árpád Gimnázium) (Felkészítő tanár: Pfiszterer Zsuzsanna)

3. helyezett csapat: Krampusse (Hunyadi Mátyás Általános Iskola, Oroszlány) (Felkészítő tanár: Erdélyi Péterné)