2015-2016 Felvételi

FELVÉTELI TÁJÉKOZTATÓ A 2015/2016-OS TANÉVRŐL

A Hamvas Béla Gimnázium és Szakképző Iskolában a felvételi a 7-8. osztályos általános iskolai tanulmányi eredmények alapján történik. (7. év vége - 8. félév)

A jelentkezőket a felvételi bizottság rangsorolja, eredményeik ismeretében állapítja meg a ponthatárokat. Emelt szintű képzések esetében az adott tantárgy eredménye legalább 4-es kell, hogy legyen. A Nemzeti Köznevelési tv 56. § (1) meghatározott tanulók  esetében a törvény szerint járunk el.

A belügyi rendészeti ismeretek, valamint az emelt szintű testnevelés képzésekre jelentkezők számára fizikai alkalmassági vizsgát tartunk.

Időpont: 2015. február 27.  14.00 óra

Helyszíne:  Hamvas Béla Gimnázium és Szakképző Iskola - Oroszlány, Kossuth Lajos út 2.

Ezen képzésekre való jelentkezés egyben az alkalmassági vizsgára való jelentkezést is jelenti, az iskola értesíti a tanulókat a vizsga időpontjáról és helyszínéről. Az alkalmassági vizsgán az életkori sajátosságoknak megfelelő általános fizikai állapot felmérése történik. Sportorvosi alkalmassági vizsgálat eredménye szükséges. A részletes követelmény és értékelési rendszer a jelen dokumentum végén olvasható.

A 2015/2016. tanévben indítandó tagozatok:

A gimnáziumi oktatás formái: SZÉKHELYEN

01) 4 évf. kerettantervre épülő helyi tanterv, normál oktatás, általános tantervű

02) 4 évf. kerettantervre épülő helyi tanterv, emelt szintű/óraszámú oktatás német nyelv tantárgyból, általános tantervű

03) 4 évf. kerettantervre épülő helyi tanterv, emelt szintű/óraszámú oktatás angol nyelv tantárgyból, általános tantervű

04) 4 évf. kerettantervre épülő helyi tanterv, emelt szintű/óraszámú oktatás matematika és informatika tantárgyból, általános tantervű

05) 4 évf. kerettantervre épülő helyi tanterv, emelt szintű/óraszámú oktatás biológia tantárgyból, általános tantervű

06) 4 évf. kerettantervre épülő helyi tanterv, emelt szintű/óraszámú oktatás belügyi rendészeti ismeretek és katonai alapismeretek tantárgyból, általános tantervű

07) 4 évf. kerettantervre épülő helyi tanterv, emelt szintű/óraszámú oktatás rajz és vizuális  kultúra tantárgyból, általános tantervű

12) 4 évf.  kerettantervre épülő, emelt szintű/óraszámú oktatás testnevelés tantárgyból, általános tantervű

Szakközépiskolai képzéseink: (4 + 1 évfolyamos) TELEPHELYEN

14) Gépgyártástechnológiai technikus

15) CAD-CAM informatikus

Szakiskolai képzéseink: (3 évfolyamos, „előrehozott” szakképzés) TELEPHELYEN

19) Szociális gondozó

20) Gépi forgácsoló

22) Hegesztő

Választható idegen nyelvek: angol, német,  spanyol

OKJ vizsgával záruló szakképzés
érettségizettek számára nappali és levelező tagozaton:

T E L E P H E L Y E N

54 521 01   gépgyártástechnológiai technikus

54 481 01   cad-cam informatikus

Felnőtt képzés: Négy évfolyamos gimnáziumi képzés esti tagozaton a székhelyen.

HAMVAS BÉLA GIMNÁZIUM ÉS SZAKKÉPZŐ ISKOLA
SZÉKHELY: 2840 Oroszlány, Kossuth Lajos utca 2.
TELEPHELY: 2840 Oroszlány, Asztalos utca 2.

Telefon: Titkárság: 34/361-291  Igazgató: 34/560-400   Fax: 34-560-398

A gimnázium igazgatója:
DR. RADVÁNYINÉ VARGA ANDREA

Igazgatóhelyettesek:
Székhelyen: Kovács Ildikó Mária, Kisné Varga Gabriella
Telephelyen: Bartalus Ilona, Grúber György

Pályaválasztási felelős:
Székhelyen: Sáhóné Varga Katalin
Telephelyen: Palotai Zoltán

Hamvas Béla Gimnázium és Szakképző Iskola
2015/2016-os tanév - 06. kódú tagozat fizikai alkalmassági vizsga

Belügyi rendészeti, katonai alapismeretek szakirányt választó diákok számára

A képzés célja: alapvető elméleti és gyakorlati ismeretek nyújtása a Rendőrség és a Magyar Honvédség tevékenységéről, Magyarország biztonságpolitikai helyzetéről és a NATO-ról. Mind a rendvédelmi mind a katonai felsőoktatásban előnyt jelent a szakirányú érettségi.

Induló osztály: 1 osztály
Felvehető létszám: 35 fő
Jelentkezhetnek: 14. életévüket betöltött, és az általános iskola 8 osztályát végzett fiúk és lányok

Felvételi követelmények:
a) Testnevelésből a felvételi-alkalmassági vizsgán elért megfelelő eredmény
b) Érvényes iskolaorvosi vagy sportorvosi alkalmassági igazolás. Testnevelésből felmentés és gyógytestnevelésen való részvétel kizáró ok.

Az alkalmassági vizsga követelményei átlagos erőnléti állapotot feltételezve:
1. felülés 4 perc karok tarkóra tartásával hajlított lábakkal talajon
2. helyből távolugrás 3 kísérlet
3. kötélmászás 1 kísérlet folyamatos mászás
4. 800 m folyamatos futás időre

Értékelés: az 1-2. feladat értékelése a Hungarofit a 4. feladat értékelése az atlétika 5 próba pontérték táblázata alapján történik.

Kiket várunk: Akik a tanulás mellett érdeklődnek a hivatásos pálya iránt, és szeretik a kihívásokat.

Hamvas Béla Gimnázium és Szakképző Iskola
2015/2016-os tanév - 12. kódú tagozat fizikai alkalmassági vizsga

Emelt óraszámú testnevelés  tagozatos gimnáziumi osztály

Célunk, hogy az elsajátított ismeretek készítsék fel a tanulókat arra, hogy a Testnevelési és Sporttudományi karokon, a főiskolák testnevelés-tanári szakán, a tanítóképzésben, vagy bármely más felsőfokú oktatási intézményben eredményesen tanulhassanak.

Induló osztály: 1 osztály
Felvehető létszám: 35 fő

Felvételi követelmények:
a) Testnevelésből a felvételi-alkalmassági vizsgán elért megfelelő eredmény
b) Érvényes iskolaorvosi vagy sportorvosi alkalmassági igazolás

A testnevelés tagozatos gimnáziumi osztály felvételi anyaga:
Az alkalmassági vizsga követelményei átlagos erőnléti állapotot feltételezve:

1. felülés 4 perc karok tarkóra tartásával hajlított lábakkal talajon
2. helyből távolugrás 3 kísérlet
3. kötélmászás 1 kísérlet folyamatos mászás
4. 800 m folyamatos futás időre

Értékelés: az 1-2. feladat értékelése a Hungarofit; a 4. feladat értékelése az atlétika 5 próba pontérték táblázata alapján történik.

Kiket várunk: Akik a tanulás mellett magas szinten szeretnének sportolni és más sportágakkal is megismerkedni. Gyalog-, vizi-, kerékpár- és sítúrákon próbára tenni önmagukat.

Ebben a hónapban:Ebben a hónapban:1946