2014-Iskolai napok-Német országismereti verseny

NÉMET ORSZÁGISMERETI VESENY

2014. március 5-én délután az első alkalommal megrendezett német országismereti versennyel indult a Hamvas Béla Gimnázium és Szakképző Iskola iskolai hete. [Galéria]

A versenyt a német nyelvi munkaközösség tagjai (Bán Ildikó, Eichardtné Peszeki Judit, Hezler Edit, Nyerges-Wohl Gyöngyi, Pfiszterer Ilona) szervezték és 124 diák vett részt rajta.

Az idei téma Németország földrajza, történelme, kultúrája, sportja, gasztronómiája, mai élete volt.

A rendezvényt dr. Radványiné Varga Andrea igazgató nyitotta meg. Ezután a 22 csapat változatos feladatokat oldhatott meg (ételkóstolás, zenefelismerés, híresemberek felismerése fénykép alapján, puzzle, igaz-hamis játék, németországi legek, híresemberek magyarul, német sztereotípiák, nevezetességek, történelem A-tól Z-ig, kakukktojás).

A diákok jó hangulatban töltötték el a 2 órát az iskola dísztermében és izgatottan várták az eredményhirdetést, amely másnap zajlott. Minden csapat kapott emléklapot és egy kis ajándékot, melyet Kisné Varga Gabriella, az iskola igazgatóhelyettese és Gőgh Zoltán, a Gimnázium Tehetségeiért Alapítvány kuratóriumi tagja adott át.

A versenyen a következő csapatok értek el kiemelkedő helyezést:

1. Königstiger (124 p)
   (Csizi Szebasztian, Eredi Áron, Gábor Brigitta, Handl Karola, Kristyák Szintia)

2. Eier (119 p)
   (Burka Annabella, Szemes Emil, Balla Péter, Kreisz Mike, Oláh Tamás)

3. Sahnetorte (117 p)
   (Lőrincz Ildikó, Havancsák Dorina, Szilágyi Szilvia, Horváth Flóra, Kluber Balázs)

A most indult versenysorozat jövő évi témája Ausztria lesz.

Hezler Edit
munkaközösség-vezető